יום 1
06:15
יציאה ממנהטן.
עד ה - 31.3.2013 - בימי שישי ושבת, מלון Grand Hyatt, 109 East 42nd Street at Grand Central Terminal, New York, New York, USA 10017. בשאר ימות השבוע במלון Sheraton Tribeca New York Hotel, 370 Canal Street, New York, New York, 10013

החל מ- 1.4.2013 – בכל ימות השבוע ממלון Sheraton Tribeca New York Hotel.
06:45
נסיעה לשדה התעופה KHPN
08:00
יוצאים לדרך. המראה במטוס של Mauiva למפלי הניאגרה.
ארוחת בוקר מוגשת במהלך הטיסה.
 
מפלי הניאגרה. חוצים את גשר הקשת המפורסם מארה"ב לקנדה. נא להכין אשרת כניסה/ויזה לקראת המעבר בנקודת ההגירה לקנדה (במידה ונדרשת).
 
הליכה על "מים לבנים". אחד ממקומות המים הלבנים (White Water) הפראיים ביותר בעולם, בו מרגישים את הכח והיופי של איתני הטבע, ורואים מקרוב כיצד ערוץ מים עצום זה נוצר.
 
עלמת הערפל. שיט זה הושק לראשונה בשנת 1846 כשירות מעבורת בין הצדדים הקנדי והאמריקאי של המפלים. עם פתיחתו של הגשר התלוי בין הצדדים, שירות המעבורת לא היה נחוץ יותר, ולכן הפך העסק בשנת 1854 לאטרקציה תיירותית.
 
זמן חופשי לסיור וארוחת צהריים במפלים
 
מסע מאחורי המפלים. יורדים במעליות החצובות בסלע (Table Rock) אל מנהרות המובילות לשתי נקודות תצפית: מאחורי "מפלי הפרסה" ולצידי המפלים.
 
"חימת הניאגרה". חוויה רב חושית. סרט 4D, המוקרן על גבי מסך של 360 מעלות, הממחיש כיצד נוצרו מפלי הניאגרה תוך כדי שהטמפרטורה יורדת למינוס 7 מעלות, המים מבעבעים ומתיזים והשלג יורד סביב.
 
סרט IMAX "אגדות הנועזים" ומוזיאון הנועזים. צפיה בסרט תלת מימד (3D), מוקרן על מסך בן 6 קומות, ומתאר את הסיפורים, האגדות והתעלומות של אחד מפלאי הטבע הגדולים בעולם. מלווה בביקור במוזיאון בו מיצגים הקשורים לאנשים שניסו במהלך השנים לצלוח את המפלים.
 
הגעה למלון ומנוחה
20:00
ארוחת ערב
לינה: Sheraton on the Falls
יום 2
07:00
ארוחת בוקר בבית המלון
08:00
יוצאים לדרך - נסיעה באוטובוס לטורונטו
 
CN Tower. ביקור במגדל המהווה את אחד מסמלי העיר ומתנשא לגובה 553.3 מ'. במשך 30 שנה היה זה המבנה הבלתי נתמך הגבוה בעולם. באחת ממרפסות התצפית, בגובה 342 מ', נמצאת רצפת זכוכית המהווה מוקד משיכה לתיירים.
 
טורונטו. סיור מודרך בעיר.
 
זמן חופשי לארוחת צהריים
 
ניאגרה און דה לייק. ביקור בעיירה ציורית והיסטורית, שהיתה במשך שנים עיר הבירה של מחוז אונטריו, עד שטורונטו החליפה אותה. בעיירה שפע של גלריות אמנות, חנויות מעוצבות ובתי מלון.
 
יקב מקומי. ביקור וטעימות יין. המיוחד בהן הוא טעימת יין קרח, סוג של יין קינוח המופק מענבים שקפאו בעודם על הגפן, ומאופיין במתיקות מרעננת, מאוזנת בחמיצות גבוהה יחסית.
 
אנדרטת ברוק ושעון הפרחים. ביקור באנדרטה המתנשאת לגובה 56 מ', שהוקמה לזיכרו של האלוף סר אייזק ברוק, שהגן על גבולותיה של קנדה מפני ארה"ב במלחמת 1812. ביקור בשעון הפרחים המורכב ממצע של כ- 16,000 פרחים וצמחים המקיפים את מבנה השעון.
20:00
ארוחת ערב
לינה: Sheraton on the Falls
יום 3
06:30
ארוחת בוקר בבית המלון ואיסוף מזוודות מהחדר.
07:15
יוצאים לדרך. נסיעה באוטובוס למעבר הגבול לארה"ב. נא להכין אשרת כניסה/ויזה לקראת ההגעה לנקודת ההגירה לארה"ב (במידה ונדרשת).
09:30
המראה במטוס של Mauiva להריסבורג, פנסלבניה.
 
עולם השוקולד של הרשי. ביקור במרכז המבקרים של חברת השוקולד הגדולה בארה"ב הכולל סדנת שוקולד והכנת ממתק שוקולד אישי.
 
זמן חופשי לארוחת צהריים
 
אמיש. סיור עם מדריך המתמחה בחיי הקהילה בחווה של קהילת האמיש ובכיתת לימוד. למידה על תרבות ומורשת אנשי הקהילה ואורחות חייהם.
 
"בחירתו של ג'ייקוב". הקרנת סרט על סיפור מרגש של בן משפחה מקהילת האמיש, שנקרע בין הרצון לחיות חיים מודרניים ובין משפחתו שמשמרת מסורת בת 400 שנים
18:45
ארוחת ערב. סעודה מסורתית בחוות אנשי האמיש.
לינה: Doubletree Resort at Willow Valley
יום 4
07:00
ארוחת בוקר בבית המלון ואיסוף מזוודות מהחדר.
08:00
יוצאים לדרך. נסיעה באוטובוס להריסבורג.
 
הריסבורג. סיור בהריסבורג, עיר הבירה של פנסילבניה, שמילאה תפקיד נכבד בהיסטוריה האמריקנית במהלך הנדידה מערבה, במלחמת האזרחים האמריקאית, ולאחר המהפכה התעשייתית.
 
נסיעה לשדה התעופה KMDT.
10:50
המראה במטוס של Mauiva לוושינגטון.
 
וושינגטון DC. סיור מודרך בעיר הכולל מגוון ציוני דרך היסטוריים כגון אנדרטת לינקולן, אנדרטת קוריאה ווייאטנם, גבעת הקפיטול והבית הלבן, אנדרטת וושינגטון והבריכה המשתקפת. הטיול כולל עצירות וזמן חופשי לארוחת צהריים.
 
הגעה למלון ומנוחה
20:00
ארוחת ערב
Washington Hilton Hotel
יום 5
07:00
ארוחת בוקר בבית המלון.
07:45
יוצאים לדרך. נסיעה באוטובוס לנהר הפוטומאק.
 
הפלגה על נהר הפוטומאק
 
נהר הפוטומאק. הפלגה למאונט וורנון.
 
מאונט ורנון. סיור מודרך של בית האחוזה של הנשיא הראשון של ארצות הברית שהפך לנקודת ציון היסטורית לאומית בשנת 1960.
 
זמן חופשי לארוחת צהריים.
 
המוזיאון הלאומי להיסטוריה אמריקנית. במוזיאון 3 קומות תצוגה ובהן תערוכות שונות: "אמריקה בתנועה", המציגה את התפתחות התחבורה בארצות הברית מאז 1876 ועד ימינו, ומציגה מספר רב של מכוניות ואמצעי תנועה אחרים; תערוכת "עזרי הטלוויזיה", המציגה אביזרים מתוכניות טלוויזיה רבות, כגון הכיסאות של ארצ'י באנקר ואידית מהסדרה "הכל נשאר במשפחה"; תצוגת בגדי נשות הנשיאים שנלבשו בטקסי השבעת הנשיא החל משימלתה של מרתה וושינגטון וכלה בשמלתה של הילרי קלינטון; תערוכת "תרבות ההמונים" המציגה בין השאר את נעלי האודם שנעלה ג'ודי גרלנד בסרט "הקוסם מארץ עוץ".
 
הגעה למלון ומנוחה
20:00
ארוחת ערב
לינה: Washington Hilton Hotel
יום 6
07:00
ארוחת בוקר בבית המלון ואיסוף מזוודות מהחדר.
08:00
יוצאים לדרך. נסיעה באוטובוס לארלינגטון, וירג'יניה.
 
ארלינגטון. ביקור בבית הקברות הצבאי, שהוקם במהלך מלחמת האזרחים האמריקאית על אדמות בית ארלינגטון שהיה בעבר אחוזה בבעלות משפחתה של אנה לי, אשתו של הגנרל של בעלות הברית, רוברט לי.
 
נסיעה חזרה לוושינגטון.
 
מוזיאון האוויר והחלל הלאומי. סיור במוזיאון התעופה הלאומי, כשהוקם ב- 1946, ושמו הוחלף למוזיאון האוויר והחלל הלאומי. במקום האוסף הגדול ביותר של אווירונים היסטוריים וחלליות כגון המטוס של האחים רייט מ-1903, תא הפיקוד של החללית אפולו 11 והדגם המקורי של ספינת החלל אנטרפרייז מסדרת הטלוויזיה "מסע בין כוכבים".
14:00
נסיעה באוטובוס לשדה התעופה KIAD.
15:30
המראה במטוס של Mauiva לניו יורק.
17:30
הסעה באוטובוס למקום המפגש.
יום 1
06:00
יציאה מלוס אנג'לס. מקום מפגש:
Sheraton Los Angeles Downtown, 711 South Hope Street, Los Angeles, CA 90017
06:30
יוצאים לדרך. נסיעה לשדה התעופה KBUR ב - Burbank, CA
07:15
המראה במטוס של Mauiva למונטריי.
ארוחת בוקר מוגשת במהלך הטיסה.
 
מונטריי ורציף הדייגים. סיור בעיירה הקטנה, הנושקת לחוף האוקיינוס השקט. ברציף הדייגים שבעיירה, ניתן למצוא שלל מסעדות וחנויות מיוחדות ובהן משי סיני, חביות של יין ספרדי, אוניות ציד לוויתנים ועוד. רציף הדייגים משמש כמרכז הסחר של מונטריי מזה דורות על גבי דורות.
 
שייט תצפית על לוייתנים. במפרץ מונטריי חיים לוויתנים מזנים שונים, ביניהם הלוויתן הכחול, האפור, הלוויתן הגיבן (Humpback Whale), לוייתני האורקה הידועים גם בשם KILLER WHALES, כמו גם דולפינים, לוטרות, כלבי ים ואריות ים. בסיור זה נראה את הלוויתנים החיים במפרץ נכון לעונה.
 
זמן חופשי לטייל ברציף הדייגים ולארוחת צהריים.
 
דרך ה - 17 מייל. נסיעה בכביש מספר 1 של קליפורניה, ממנו משתקפים הנופים היפים ביותר בארה"ב. הכביש משתרע לאורך דרך צרה שחצובה בסלע, גבוה מעל פני הים. מהכביש לכיוון הים נראות מערות סלעיות וגלים המתנפצים אליהן ואילו הנוף לכיוון היבשה הוא נוף הררי הכולל הרים גבוהים, קניונים ויערות גדושי עצים.
 
פוינט לובוס. השם נגזר מסלעי החוף בפונטו דה לוס לובוס מרינוס - "מקום זאבי הים" - המקום בו קריאות כלבי הים נישאות אל פנים היבשה. שמורת טבע זו מכונה לעיתים קרובות "פנינת הכתר של הפארקים הלאומיים".
 
כרמל. חווית כרמל היא חווית שופינג ותיור, המלווה בתפאורה ייחודית של העיירה הציורית כרמל, המשופעת בסמטאות החצובות באבן וחנויות בעלות גגות מעוגלים.
 
הגעה למלון ומנוחה
19:45
ארוחת ערב
לינה: Hyatt Regency Monterey
יום 2
06:45
ארוחת בוקר בבית המלון ואיסוף מזוודות מהחדר
07:45
יוצאים לדרך. נסיעה באוטובוס לשדה התעופה KMRY
08:30
המראה במטוס של Mauiva לסן פרנסיסקו
 
סן פרנסיסקו. סיור בעיר. נלמד על ההיסטוריה הייחודית מאז ימי המתיישבים הראשונים, דרך דור ההיפים ועד למהפכת ההיי טק. בין היתר נראה את פייר 39, יוניון סקוור, צ'יינה טאון ורחוב לומבארד הידוע כרחוב המפותל בעולם.
 
זמן חופשי לארוחת צהריים ברציף הדייגים בעיר. בדומה לקרוניות הרכבת וגשר הזהב בעיר, רציף הדייגים ייחודי לסן פרנסיסקו. זה בדרך כלל מקום העצירה הראשון של התיירים המבקרים בעיר והוא מציע מכלול של מקצבים שונים.
 
אלקטרז. שייט לאי וביקור בבית הכלא שבו. במשך 34 השנים בהן שימש האי ככלא, היו כלואים בו אסירים שמורים ומסוכנים ביותר ובהם אסירים מפורסמים כאל קפון "פני צלקת" ורוברט סטראוד "איש הציפור".
 
הגעה למלון ומנוחה
19:30
ארוחת ערב
לינה: Hilton San Francisco Fisherman's Wharf
יום 3
07:00
ארוחת בוקר בבית המלון
08:00
יוצאים לדרך. נסיעה באוטובוס לגשר הזהב
 
פארק גשר הזהב. הפארק משתרע על פני יותר מ 4 קמ"ר, ובו מכלול של מוזיאונים, גנים ואטרקציות. הפארק צופה אל גשר הזהב, מהגשרים המפורסמים בעולם, המתנשא לגובה של כמעט 2 ק"מ ומחבר את סן פרנסיסקו למחוז מארין. בניית הגשר הסתיימה בשנת 1937 ועלתה 35 מליון דולר. יש שאמרו שלא ניתן יהיה לבנות את הגשר הזה אך המציאות מלמדת שהוא כיום אחד מסימני ההיכר בעיר ואפשר לראות אותו ממקומות רבים מסביב למפרץ.
 
נסיעה באוטובוס לסוסליטו.
 
סוסליטו. בעיר יש שלל אפשרויות לסיורים מעניינים, כולל סיורים ימייים, והיא הבסיס לשתי אטרקציות ידועות בעולם - Bay Model וה- Bay Area Discovery Museum.
 
מיור וודס. יער עצי הסקוייה זה הוא שמורת טבע כבר למעלה ממאה שנה, ובו מהעצים הגבוהים בעולם. עצים אדומי גזע עצומים אלה ניתן למצוא רק באיזור זה, ולכן למעלה ממליון וחצי תיירים פוקדים את המקום כל שנה.
 
זמן חופשי לארוחת צהריים.
 
מחוז סונומה. טעימות יין ביקב מקומי במחוז היין של קליפורניה, בו למעלה מ-300 יקבים שזכו בפרסים.
19:30
ארוחת ערב
לינה: Hilton San Francisco Fisherman's Wharf
יום 4
07:30
ארוחת בוקר בבית המלון ואיסוף מזוודות מהחדר
08:30
נסיעה באוטובוס לשדה התעופה
09:15
המראה במטוס של Mauiva למרסד, קליפורניה
 
העברה ליוסמיטי וזמן חופשי לארוחת צהריים
 
מאריפוסה ועץ ה"גריזלי הענק". יערות מאריפוסה הם יערות של עצי סאקוייה הנמצאים בחלק הדרומי ביותר של הפארק הלאומי יוסמיטי. גילו של עץ הסקוייה המכונה "הגריזלי הענק" הוא בין 1,900 ל 2,400 שנה והוא העץ הותיק ביותר ביער.
19:00
ארוחת ערב
לינה: Hampton Inn Merced
יום 5
08:30
ארוחת בוקר בבית המלון ואיסוף מזוודות מהחדר
 
זמן חופשי למנוחה במלון
10:45
נסיעה באוטובוס לשדה התעופה
11:50
המראה במטוס של Mauiva לסידר סיטי
 
זמן חופשי לארוחת צהריים
14:15
יציאה לסיור בסידר סיטי. אחד המקומות היחידים על פני כדור הארץ בו ניתן למצוא ריכוז ייחודי ומרשים של צוקי סלע אדום המתנשאים לגובה, גנים תלויים ונופים אלפיניים. הנסיעה חזרה עוברת דרך כמה מהנופים היפים ביותר במערב ארה"ב.
19:30
ארוחת ערב
לינה: SpringHill Suites by Marriott
יום 6
06:30
ארוחת בוקר בבית המלון
07:15
נסיעה לברייס
09:00
ברייס קניון ודרך בני המלכה. בברייס קניון רצף יפיפה של סלעים בצורות וצבעים שונים, המסודרים בצורת אמפיתיאטרון. טיול לאורך שביל גן המלכה דרך איזור משופע בצורות גיאולוגיות ייחודיות וצבעוניות הנקראות "הודוס", סימן ההיכר של ברייס קניון.
11:20
העברה לשדה התעופה סידר סיטי
12:00
עצירה לארוחת צהריים
15:50
המראה במטוס של Mauiva לגרנד קניון
 
גרנד קניון. סיור מודרך בגרנד קניון המשתרע לאורך הגבול הצפוני של מדינת אריזונה בסמוך למדינות יוטה ונבאדה. הגרנד קניון עוצר נשימה ומדהים ביופיו וגודלו: 446 ק"מ אורך, 29 ק"מ רוחב ו - 1.6 ק"מ עומק.
17:00
העברה לשדה התעופה שבגרנד קניון
17:20
המראה במטוס של Mauiva ללאס וגאס
18:30
הגעה וכניסה למלון בלאס וגאס
19:45
ארוחת ערב באחד מבתי המלון הידועים בעיר
לינה: Luxor Las Vegas
יום 7
08:00
ארוחת בוקר
 
זמן חופשי לטייל בעיר
15:15
איסוף מזוודות מהחדרים על ידי צוות בית המלון
17:45
נסיעה באוטובוס לשדה התעופה LAS
18:30
המראה במטוס של Mauiva ללוס אנג'לס
19:50
הגעה לשדה התעופה והעברה ונקודת המפגש בלוס אנג'לס
20:30
הגעה למקום המפגש של Mauiva בלוס אנג'לס:
Sheraton Los Angeles Downtown, 711 South Hope Street, Los Angeles, CA 90017